Herkesin Konuştuğu IOTA Nedir? Yükselişi Devam Edecek mi?

IOTA şu sıralar karşımıza çokça çıkan kripto paralardan yalnızca bir tanesi. Sanal para birimlerinin yeni yükselen devlerinden biri. Az çok demeden elinde belli bir miktar parası olan hemen hemen herkesin başvurduğu İOTA, yatırımcılarını üzmüyor. Piyasada var olan sanal para birimleri içerisinde büyük bir sıçrama yaparak değerine değer katarken bir o kadar da üst sıraları zorlamakta. Şu sıralar en değerli 5 kripto para birimi içersin de yer alıyor. Bu özelliğiyle de herkesin ilgisini bir hayli çekmiş durumda. Kısa süre içerisinde yatırımcılarının yüzünü güldüren İOTA’nın bu yükselişi sürecek mi? Bu kripto paralar değerini yitirecek mi yoksa katlanarak artmaya devam mı edecek? İnsanların kafasını kurcalayan standart soruları bu makalemiz de cevaplamaya çalışacağız.

IOTA Hakkında Bilgiler
IOTA Hakkında Bilgiler

IOTA Hakkında Bilgiler

Gündemimizden hiç düşmeyen sanal paralardan biri olan iota, bahsettiğimiz üzere sanal para birimlerinden biridir. Hemen hemen herkesin duymuş olduğu Bitcoin ile İota arasında bir fark var mıdır? Cevabımız evet, İota tangle tabanlı bir yapıya sahip olmakla beraber Bitcoin ise blockchain tabanlı sisteme sahiptir. İota’nın teknolojisi oldukça üst seviyede bir donanıma sahiptir. Görüldüğü üzere İota teknoloji olarak Bitcoin’den oldukça üstün konumdadır. Şu sıralar makul seviyede olan İota bahsettiğimiz bu özellikler neticesinde insanlarda merak uyandırıyor. İota’ya olan güven ve beklenti neticesinde insanlar yatırımlarını İota’ya kaydırmakta.

Bu Yükseliş Sürecek mi

Yükselişin süreceği veya değerini kaybedip piyasadan kalkacağını söylemek yersiz ve anlamsız olur. Çünkü bu konuda kesin konuşmak doğru değil. Hangi kripto paraya yatırım yapacaksanız yapın mutlaka çok çok iyi bir şekilde araştırın ve günümüz koşullarına göre değerlendirin. Aksi halde hiçbir bilgiye sahip olmadan kumar oynamak sizi üzebilir, elinizdeki sermayeyi kaybetme riskiniz de oldukça artar. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra hatta mümkünse profesyonel destek aldıktan sonra yatırımlarınızı istediğiniz bir sanal para birimine kaydırabilirsiniz. Şu an da oldukça fazla işlem hacmine sahip bununla beraber teknolojik alt yapısıyla da kolay kolay yatırımcılarını üzeceğe benzemiyor. Her geçen saat hacmini genişletiyor. İnsanları İota’ya çeken bir diğer önemli unsur ise işlem hızının çok yüksek olması. Yani Bitcoin ile saatler süren bir işlemi İota’da saniyeler içerisinde halledebilirsiniz. İota adımlarını oldukça sağlam atıyor ve bu şekilde devam ettiği sürece ileride kripto paralar arasında zirveyi zorlayacağını söylemek yerinde olur.

iota nasıl satın alınır?

Nasıl Satın Alabilirim?

Bu tür kripto para alım ve satımları bazı coin borsaları tarafından yapılmaktadır. Tabi nereden alım-satım yaptığınıza dikkat etmenizde fayda var. Dolandırıcılar artık bu sanal para alışverişleri yapan sahte siteler üretmekte. Bu yüzden bu piyasanın önde gelenlerinin tavsiyeleri ile güvenli bir platformdan alım satım yapmanız yararınıza olacaktır. Bu yazımızda iota nasıl satın alınır sorusunu cevapladık.

IOTA Hangi Cüzdana Atılacak

Iota’nın şu an için resmi bir cüzdanı bulunmamaktadır. Fakat kısa zaman içerisinde İota’nın cüzdan çıkartması bekleniyor. Bu süreye kadar Iot’larınızı aracı kurumların sitelerinde tutmanız daha mantıklı gözüküyor. Iota resmi cüzdanını kullanıma sunduğu zaman, İot’larınızı oraya transfer edebileceksiniz.

Güncelleme : 19 Aralık 2017 itibariyle stabil iota cüzdanı çıktı.

IOTA Neden Artıyor?

14 milyar doları geçen piyasa değeri ile piyasa değerleri sıralamasında şu an 6. Sırada bulunan İota, 29 Kasım 2017’de Fujitsu, Samsung ve Microsoft gibi 20 değişik firma ile anlaşma yaptığı açıklamasının ardından bir haftada %400 yükseldi.

iota nesnelerin ekonomisi
iota nesnelerin ekonomisi

Nesnelerin Ekonomisi

Nesnelerin interneti algısı ve kullanıldığı alanlar arttıkça, beraber çalışma ve kaynak paylaşımı talebi mecburiyet haline gelmektedir. İota, nesnelerin ekonomisini ortaya çıkarıp ve istenen seviyeye gelmesi için, yarım kalan bir bulmacanın parçasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir