Tether (USDT) Nedir? Nasıl Alınır?

ABD doları bağlantılı kripto paylaşımı Tether, Kasım ayında 31 milyon dolarlık kesintiye uğradı. O zamandan beri, şirketin yaptığı gibi dolar rezervlerine sahip olmadığı yönünde spekülasyonlar yapılıyor.

Tether, yeni bir bildiride eleştiri konusunu “bilgilendirilmemiş ve temelsiz” olarak nitelendiriyor ve güvenlik seviyesini arttırdığını ve hizmet şartlarını değiştirdiğini belirtti. Şifreleme şirketi Tether, müşterilere yeni, daha güvenli dijital cüzdanlar inşa ettiğini, hizmet şartlarını değiştirdiğini ve çekilmeleri yeniden başlattığını söyleyen basın ve çevrimiçi eleştirilere tepki verdi.

Tether, USDT adı verilen ve dolara endeksli ve desteklenen bir şifreleme süreci yarattı. Bu, Bitcoin’den daha kararlı bir kriptokrasitesi olarak işlev göreceği anlamına gelir ve genellikle Bitcoin ticaretinde kullanılır. Bitcoinn’in oynaklığını önlemenizi, ancak yine de bir şifreli eşzamanlılığın (yani, dijital cüzdanlara ve borsalara gönderebilme olanağının) çalışmasına olanak tanır.

tether usdt

Tether Yolsuzluğu Dikkatleri Üzerine Çekti

Kripto borsalarda Kasım ayında 30 milyon dolarlık bir darbe uygulandı. Saldırı, kripto değişimi ile Bitfinex’i birbirine yakınlaştıran Tether’in ödeme gücü konusunda daha derin sorunlarla karşı karşıya bulunduğu yönündeki söylentilere yol açtı. Basın ayrıca, Tether’in şifreleme olasılığını işleme konusundaki soruları gündeme getirdi.

New York Times saldırıdan kısa bir süre sonra şunları yazdı: “Bitfinex’in ekran ismi ile devam eden bir ısrarlı çevrimiçi eleştirmen, Bitfinex’in Tether’i Bitcoin manipulasyonu için kullandığını ve busayede piyasada dalgalanma yaratıldığını yazdı. Bitfinex’in Tether’i bu maksatla desteklediğini ve Bitcoin’i satın almak,fiyatı yükseltmek için.yararlanıyorlar ”

Bunun üzerine Tether, hizmet şartlarını elden geçiriyor; çünkü “Tether’ların altta yatan varlıkları tarafından desteklenmediği anlamını çıkaranlardan oldukça rahatsız oldular. Ve şirket bu yanlış inanışı kırmak zorunda ve çaba sarfediyor. .

tether güvenlik sorunu

Tether Güvenlik Sorunu Sonrasında Neler Yapmak Gerekiyor?

Eğer bir Tether yatırımcısı iseniz ve Tether transferleri ya da alımlarıyapıyorsanız öncelikle cüzdan güvenliğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Cüzdan güvenliğinizi mutlaka çift şifreli olarak korumak ve cüzdanınızı özellikle de halka açık yerlerde kullanmamanız gerektiğini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Tether kullanıcılarının Bitfinex’te yaşadığı kayıplar yüzünden de özellikle tether konusunda Bitfinex borsasını kullanmamanız da bir başka önemli ayrıntıdır.

usdt ile neler alınabilir

Tether İle Neler Alınabilir?

Tether coinlerin ardındaki şirket olan Tether Limited, dolar, euro ve yen de dahil olmak üzere geleneksel fiyat para birimlerini bir yedek banka hesabında tutar. Bitcoin blok zincirinin altyapısını kullanarak, Tether, Tethers adlı fiyat para birimiyle kendi dijital simgelerini geri vereceğini taahhüt eder.

Örneğin, Tether cüzdanınıza 20 $ koyarsanız, yaklaşık 20 Tether’a sahip olursunuz. Tether’in simgeleri gerçek dünya para birimlerine bağlanmış olduğundan, diğer şifreli para birimlerinin sık oynaklığından değerleri korunmaktadır.

Tether, gerçek dünya para birimi deposuyla desteklendiğinden kullanıcılar, kripto para birimlerinin çoğunun volatilitesine maruz kalmadan, dijital, blok tabanlı işlemlerin avantajlarından faydalanabilir.

Tether, fiyat yedek hesaplarının, yedek hesaplarının dolaşımdaki Tether’lerin değerini gerçekte yedekleyebildiğini doğrulamak için düzenli olarak denetlendiğini iddia etmektedir. Bakiye düzenli olarak güncellenir ve herkese açık olarak erişilebilir durumdadır. Ayrıca, tüm Tether işlemleri halka açık bloklara kaydedilir.

Tether’ı Ödeme Olarak Nerede Kullanabilirim?

Halen, Tether halen geliştirme aşamasındadır. Teknoloji kamusal uygulama için hazır olduğunda, Tether için belirtilen vizyon, dijital para birimleri kabul edildiğinde kullanılabilir olmalı. Tether için bazı örnekler şunlardır:

Dijital borsalar

Tether, dijital borsalardan varlıkların yatırılması ve çekilmesi ile birlikte fiyat bakiyelerinin ödenmesi için alternatif bir yöntem olarak kullanılabilir.

Blok zincirini kullanan şirketler

Birçok şirket blok zincir teknolojisini işletim yapılarına entegre etmek için önlemler alıyor. Dijital işlemlerle başa çıkmak için Tether ürününü kullanmak, blok tabanlı şirketlerin çeşitli dijital para birimlerini kabul etmesine ve ürün ve hizmetlerin tanıdık fiat değerlerine dayandırılmasına olanak tanır.

Yatırımcılar

Para birimleri ve alışverişler arasındaki arbitrajı optimize etmek için Tether’ı kullanabilirler. Tether, farklı cüzdanlar ve borsalarda fonları hızlı ve kolay bir şekilde taşımak için de kullanılabilir.

usdt nasıl alınır?

USDT Nasıl Alınır?

Bugün itibarıyla, Tether coinleri, Bitfinex ve Kraken de dahil olmak üzere bir dizi popüler şifreleme alışverişi kanalında satın alınabiliyor.

Tether coinlerin değeri ABD dolarına sabitlenmişken, bazı borsalarda doğrudan ABD doları / USDT eşleşmeleri sunulmamaktadır ve Tether için ticaret yapmak için veya başka bir kripto borsası kullanmanız gerekecektir. Eğer elinizde BTC gibi coinler mevcutsa “IOTA nasıl alınır?” konumuzda bahsettiğimiz Binance borsasına kayıt olarak hemen USDT’ye çevirebilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir