IOTA’nın Ne Tür Avantajları Var?

IOTA almayı düşünen kullanıcılar diğer kriptolu para sistemlerine nazaran ne gibi avantajları olduğunu araştırmaktadır. IOTA, sektörün yeni çıkan kriptolu para birimleri arasında yer alır. Fakat IOT yani nesnelerin interneti olarak bilinen sistemin geçmişi çok daha eskiye dayanmaktadır. Sistem bakımından çok daha geliştirilmiş ve ileri teknoloji olmasından dolayı aktif Avrupa ülkelerinde IOTA sistemlerinin tercih edildiği görülmektedir.

Nitekim Aralık 2017/Ocak 2018 dönemleri arasında %400’e varan piyasa değeri artışı yakalamasından dolayı da marka değerini daha fazla ünlendirmeyi başarmıştır. Kullanıcılarına sunduğu avantajlara bütünü ile değinecek olursak;

  • IOTA sistemleri kullanıcılarından herhangi bir para transferinde ücret talep etmemektedir.
  • Tangle sistemi ile çalışır ve güvenli para aktarımlarını sunar.
  • Aynı zamanda Bosch ve Fujitsu gibi dünya devleriyle ortak çalışmalar yapmaktadır.
  • Günlük 2 milyar doları geçen işlem hacimlerini sağlamaktadır.
  • Ek olarak piyasa değeri 9-10 milyar dolar civarıdır.

iota yükselişi

IOTA’nın Yükselişi Sürecek Mi?

IOTA, özellikle bu yıl Bosch ile yaptığı anlaşmadan sonra ismini daha fazla duyurmaya başladı. İlk dönemlerde kriptolu para birimlerinde ki marka değeri ilk 5’e bile giremezken, şu sıralar piyasa değerini dünyanın en iyi kriptolu para birimleri arasında yer alan Litecoin ile hemen hemen aynıdır. Türk yatırımcılarının da dikkatini çeken IOTA, burada ki başarısı ve muhteşem sistem farklılığı ile kısa vadede kullanıcılar tarafından beğenilmiş bir sistem türü olarak görülmektedir.

IOTA’nın bu alanda elde etmiş olduğu harika başarı ile beraber birçok yatırımcının da değer kazanabileceği zeminler oluşturulmuştur. Yatırımlarınızdan daha fazla kar oranı elde etmek ve Bitcoin gibi kullanıcılarına birçok olumsuz handikap sunan bir sistemden uzak durmak istiyorsanız mutlaka bu sistemi gözden geçirmenizi önermekteyiz.

iota güvenliği

IOTA Kullanıcılarına Güvenlik Vaadediyor

IOTA, Tangle sistemi ile kullanıcılarına güvenilirliği vaat etmektedir. Bu sebepten dolayı kitleler kriptolu para birimi yatırımlarını diğer sistemlere nazaran, IOTA gibi coinlerden yana tercih ediyor. Bu yıl Bosch ve Fujitsu ile yaptığı anlaşmalardan dolayı markalaşan ve ticari kimliğini bir kademe öne çıkartan bu sistemler, yakaladığı cazip başarısı ile daha yukarı seviyeler de yer alıyor. Buna bağlı olarak var olan sistemleri öne çıkartabilmeniz ve çok daha aktif bir şekilde değerlendirmeniz adına tercih edilmektedir.

Güvenilirliği para aktarımı konusunda iki farklı aşamada sağlayan ve cihazlar arası oluşan bağlantıda siber saldırıların önüne geçen IOTA, bu sayede Bosch gibi markaların dikkatini çekmeyi başardı. Artık birçok dünyaca ünlü marka yatırımlarını sanal para birimlerine yöneltiyor. Başta Aliexpress, Disney, Amex, Amazon gibi markalar olmak üzere diğer birçok firmanın da bu tip para birimleri ile ortak çalışmalar içerisinde olduğu görülmektedir. IOTA bu yükselişi ile beraber kısa sürede kriptolu para piyasasının en önemli markaları arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir